Czym jest Smart Home?

Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom jeszcze niedawno był jedynie futurystycznym marzeniem. Dynamiczny postęp w dziedzinie najnowszych rozwiązań technologicznych, pozwalających na połączenie z globalną siecią urządzeń domowych, spowodował, że pragnienia te stały się rzeczywistością. Jak wszystkie nowinki, także w przypadku Smart Home czynnikiem zaporowym dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Dziś każdego, kto zapragnie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego dom stał się smart.

Smart Home to najprościej mówiąc posiadanie w mieszkaniu urządzeń, które można przez Internet programować oraz nimi zarządzać za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. W ten sposób mamy możliwość sterować właściwie całym wyposażeniem domu. Przeważnie system jest stosowany do sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami lub bramami garażowymi w nieruchomości.

Nie powinniśmy w tym miejscu pominąć tematu bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego typu czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, ogień lub wydzielanie się tlenku węgla, bądź też błyskawicznie alarmować o nieproszonych gościach. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy zainwestować i wymienić wszystkie dotychczas posiadane urządzenia. Najkorzystniej natomiast krop po kroku, w zależności od bieżących potrzeb, zmieniać sprzęt na smart. Na początku wyeliminujmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, są czasochłonne a ich obsługa jest skomplikowana. Zacząć możemy przykładowo od odkurzacza. Duża część z nas chciałaby, żeby ktoś posprzątał dom w trakcie naszej nieobecności. Znane na rynku odkurzacze smart pozwalają na zrealizowanie tego marzenia. Sprytne zarządzanie klimatyzacją lub ogrzewaniem lokalu pozwala na znaczne oszczędności w budżecie domowym, a przy tym nasz Smart Home wita nas po powrocie najprzyjemniejszą temperaturą. Zdalna regulacja oświetleniem przynosi nie tylko oszczędności, ale także może skutecznie odstraszyć złodziei. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zagwarantuje optymalne naświetlenie mieszkania, ale spowoduje także, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas wyjazdu. Montaż inteligentnych gniazdek elektrycznych umożliwia zdalne sterowania również urządzeniami, które nie spełniają standardów smart.

Wygoda, opłacalność i bezpieczeństwo przemawiają więc wyraźnie o potrzebie przekształcenia naszego domu w Smart Home. Korzystnie jest już dziś zadbać o to by krok po kroku wejść do krainy inteligentnych nieruchomości.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Super urlop na Chorwacji

Letni okres to czas profesjonalny, aby zaplanować wakacyjny urlop. Nie zawsze jednakże imponującym celem podróży są kraje bardzo Egzotyczne. Coraz więcej osób ochoczo zwiedza pozostałe kraje Europy. Ogromną popularnością cieszy ...

Poprawnie chronimy pojazd

Auta osobowe są z pewnością ostoją światowej motoryzacji. Wypada przyznać, iż męski świat kręci się dookoła aut. Jakim sposobem w najwyższym stopniu korzystanie z aut opiera się na wygodzie prowadzenia ...

Nieco ciekawostek o odchudzaniu

Spore grono ludzi myśli nad tym jak sprawnie i efektywnie schudnąć, a jednocześnie zachować zdrowy rozsądek oraz nie modyfikować swoich zwyczajów. Trzeba powiedzieć, że nie nie da się tego zrobić ...

Warto Wiedzieć © 2020 - 2022

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę